head

Védőoltások gyerekeknek: ezek a vakcinák védik az iskolásokat!

Védőoltások gyerekeknek: ezek a vakcinák védik az iskolásokat!
Petrás Gabriella Petrás Gabriella
Újságíró
Téma: Egészség

A védőoltások számos betegség ellen védelmet nyújtanak, mint amilyen a rózsahimlő, a kanyaró, a fertőző májgyulladás, vagy a járványos gyermekbénulás. Íme, az iskolás korban adható védőoltások gyerekeknek! Szülőként nemcsak az oltások védő hatásait fontos ismernünk, hanem azt is, hogy az oltások után milyen tünetekre számíthatunk. Készüljön fel, és óvja gyermeke egészségét!

Torokgyík és tetanusz elleni oltás

A torokgyík és tetanusz védőoltások gyerekeknek 6, 12 és 14 éves korban adhatók be újra az immunrendszer memóriájának és az egészség erősítésére. A felkarba adott oltás után láz, duzzanat és fájdalom is kialakulhat, amelyet vizes, kamillás borogatással és lázcsillapítóval enyhíthetünk.

A tetanusz bakteriális toxin által okozott bénulás, ami az izmok erős görcsével, merevgörccsel jár. Kórokozóját 1885-ben fedezték fel, amely spóraalakban rendkívül ellenálló: a szervezetben a spórák baktériumokká alakulnak, majd szaporodás közben erős toxint termelnek. Ez a toxin megakadályozza az acetilkolin nevű ingerület átvivő anyag lebomlását, ami az izomösszehúzódáshoz nélkülözhetetlen, így okozva merevgörcsöt.

A torokgyíkot, azaz a diftériát a rendszerint a mandulákon megtapadó baktérium okozza, szürkés lepedéket létrehozva. A baktérium által termelt toxin a véráramon keresztül a szívet, az idegrendszert és a vesét is károsítja. A védőoltások hatására a baktérium nem képes betegséget okozni, így az egészség megőrzésében hatalmas szerepük van.

Májgyulladás

A májgyulladás B típusa, vagyis a hepatitis B elleni védőoltást a gyerekek 14 évesen kapják meg, ami a felkar izomzatába történik, és kicsit több fájdalommal jár, mint a bőr alá beadott vakcina. A védőoltást duzzanat, láz és fájdalom kísérheti.

A hepatitis B egy vírus okozta fertőzés, az egyik legelterjedtebb betegség a világon, ami a májban a sejtek gyulladásához és elhalásához vezethet. A vírus testnedvek és vér útján terjed, és okoz májkárosodást, májzsugort, májgyulladást .

A máj egészségéért sokat tehetünk, ha odafigyelünk gyermekünk és saját táplálkozásunkra, probiotikumokkal erősítjük az immunrendszert, előnyben részesítjük a méreganyagoktól mentes, megbízható forrásból származó ételeket, italokat és rendszeresen méregtelenítünk.

Mumpsz és rózsahimlő

Ezen védőoltások gyerekeknek a felkar bőre történik, így kevésbé fájdalmasak, majd az oltásokat követő bő 1 hétben hőemelkedés, nyirokcsomó duzzanat, és kiütések jelenhetnek meg a gyerekeken.

A mumpsz egy vírus okozta fertőzés, amely cseppfertőzés útján terjed, ezért is kiemelten fontos a rendszeres és alapos kézmosás, valamint a közös használatú evőeszközök alapos fertőtlenítése. A mumpsz lázzal, fejfájással és a fülek magasságában fájdalmas duzzanattal jár.

A rózsahimlőt, vagyis a rubeolát szintén vírus okozza, amely enyhe, megfázásos tünetekkel jelentkezik, majd később apró, halvány rózsaszínű kiütések jelennek meg az arcon, a nyakon, majd a végtagok és a törzs irányában terjednek.

Gyermekünk egészsége érdekében legyünk felkészültek, tájékozódjunk, és óvjuk immunrendszerüket, bélrendszerünket, hogy egészséges felnőttekké cseperedhessenek!

Forrás:

http://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/what-is-roseola

http://www.webmd.com/hepatitis/digestive-diseases-hepatitis-b#1

http://www.webmd.com/children/vaccines/what-are-the-mumps

http://www.webmd.com/a-to-z-guides/tetanus-directory

 

 

Kapcsolódó Cikkek

Közösség

BLOG HÍRLEVÉL

phone

Egészségtippek közvetlenül az email fiókjába!