Mexikóból jutott el Amerikába, majd a spanyol hódítások után Európa is megismerhette. Egy 1493-mas spanyol feljegyzés a csípős paprikát még borsnak titulálta, melyet akkoriban a legerősebbn fűszernövénynek ismertek.
A világ számos országában termelnek paprikát, a leghíresebb paprika földek az USA-ban, Spanyolországban, Olaszországban, Bulgáriában, Romániában és Magyarországon vannak.
6 dkg paprika annyi C-vitamint tartalmaz, amennyi egy felnőtt ember napi 50 mg-os szükségletét fedezi. De vigyázzunk, ugyanis ezen érték a szabadföldön termesztett paprikára érvényes, a mesterséges, erőltetett érleléssel termesztett paprikák vitamintartalma alacsonyabb, így igyekezzünk piacon vásárolni, ha saját kertünk nincs.
Ha már most gondol a télre és paprikát savanyít, akkor biztos lehet benne, hogy szervezetébe ugyanannyi vitamin jut, mintha frissen fogyasztaná a zöldséget, ugyanis a paprika savanyítási eljárás során sem veszíti el vitamintartalmát. Ha mégsem a savanyítás mellett dönt, akkor jó tudni, hogy ez a zöldség a pincében, száraz homokban akár decemberig is eláll. Az erős paprikát érdemes szárított formában tárolni, mert amellett, hogy a piros cseresznyepaprika füzér konyhánk éke is lehet, némi pikantériát is csempészhetünk még a hétköznapi fogásokba is.