Hiába diétázik, nincs eredménye? Íme, 3 hiba, ami megakadályozhatja a diéta sikerességét!
Mindent betart, egészségesen étkezik és mozog is mellé, mégsem mozdul a mérleg nyelve? Elkezdhet gyanakodni, hogy valamit mégis rosszul csinál!
Az ismerősök, barátok remek motivátorok is lehetnek számunkra, azonban soha ne felejtsük el, hogy minden szervezet más és más! Bizonyos általános szabályok mindannyiunk számára hatékonyak lehetnek diéta idején, mint például a rendszeres mozgás, a friss, adalékanyag-mentes alapanyagok használata főzés során, a zöldségekben, gyümölcsökben gazdag táplálkozás, egy méregtelenítő kúra elvégzése, és a félkész ételek elhagyása. De, számos esetben az, ami egyikünk számára hatékony emésztésserkentő, lehet, hogy másnak puffadást, emésztési problémákat okoz, és ami az ismerősünknek bevált fogyókúrás tipp, számunkra hatástalan. A hatékony diéta érdekében figyeljük testünk jelzéseit, és konzultáljunk dietetikussal, aki a személyre szabott étrendben is segíthet!
Ha két végén égeti a gyertyát, és a napjai hasonlítanak egy gyorsított felvételre, minden bizonnyal az étkezésre sem szán elegendő időt. A kapkodó életmódnak, a felgyorsult tempónak számos hátulütője és káros egészségügyi hatása lehet, és a diéta hátráltatója is egyben. Ha állva, menet közben, vagy kapkodva étkezünk, megterhelhetjük a gyomrunkat, ami gyomorfájást is okozhat. A gyors evés következtében túl is ehetjük magunkat, vagyis nagyobb adagot eszünk meg, mint amennyi tényleg szükséges lenne, ugyanis nem hagyunk időt agyunknak a telítettség érzés jelzésére. Tehát, akármennyire sietős a napirendünk, az étkezésekre mindig szánjunk időt a későbbi emésztési problémák és a túlsúly elkerülése érdekében!
Egy diéta eredményességét körülbelül 70 %-ban az étkezés, és 30%-ban a mozgás határozza meg, azonban a képlet nem ennyire egyszerű. A pihenés, a lazítás és az elegendő alvás is rendkívül fontos a sikeres és hatékony diéta érdekében. Az alvás nemcsak a szellemi és testi egészségünk fenntartásához, hanem a diéta sikerességét is növeli: a megfelelő minőségű és mennyiségű alvás hozzájárulhat az egészséges testsúly fenntartásához. Az alváshiány következtében romlik a szénhidrát anyagcserénk hatékonysága is, emiatt több zsírszövet épülhet a szervezetben a kívánatosnál. A kialvatlan embereknél megvan az a kockázat, hogy többet esznek, és egészségtelenebb ételeket fogyasztanak, mint kipihent társaik. Így a szellemi és testi egészségünk, valamint a diéta eredményessége érdekében is érdemes időt szakítanunk a pihenésre és az elegendő alvásra!