head

Immunerősítés: támogatóink a gyógynövények

immunerősítő fokhagyma
Bahidszky Suren Bahidszky Suren
Újságíró
Téma: Gyógynövények

Az immunerősítés tavasszal különösen fontos, hiszen a téli hónapokban az immunrendszerünk óriási megterhelésnek van kitéve. Felesleges azonban a gyógyszertári „csodaszerek” között válogatnunk, hiszen gyógynövényekkel sokkal többet tehetünk szervezetünk védekezőképességének megerősítése érdekében.

Immunturbó a konyhából

Az immunerősítésre használható gyógynövények listája meglehetősen hosszú, a népgyógyászatban évszázadok óta alkalmazzák őket. A különféle gyógyszerek és szintetikus vitaminok elterjedése óta azonban méltatlanul háttérbe szorultak, holott némelyik csak karnyújtásnyira van tőlünk, elég a konyhában szétnéznünk.

A fokhagyma ereje

A főzéshez előszeretettel használt fokhagyma a népi gyógyászat egyik legősibb és leghatékonyabb orvossága, természetes antibiotikum, elpusztítja a szervezetünkbe kerülő vírusok, gombák és baktériumok jelentős részét, megszünteti a fertőzéseket. Rendkívül hatékonyan használható immunerősítésre, kiváló vírus-, gomba- és baktériumölő, hatékony eszköz a megfázás megelőzésére és kezelésére. Segítségével gyorsabban gyógyul a herpesz és az ekcéma. A fokhagyma eltávolítja a szervezetből a toxinok jelentős részét, ösztönzi a szervezet természetes méregtelenítő folyamatait, de a bélben megtelepedő élősködőktől is megszabadít.

Zöld vitaminbomba

A fűszernövényként használt petrezselyem nem véletlenül tölt be jelentős szerepet az immunerősítésben, hiszen nagy mennyiségben tartalmaz az immunrendszer egészséges működéséért is felelős A-, B- C-, E- és K-vitaminokat, vasat, kalciumot, ként, foszfort, bórt, rezet, valamint flavonoidokat és furokumarint. A petrezselyem hatásos ellenszere a fertőzéseknek, klorofiltartalma révén részt vesz a baktériumok és gombák elpusztításában. Antioxidáns flavonoidjai megkötik a gyulladásokat és többféle betegség, köztük az asztma és a cukorbetegség kialakulását elősegítő szabad gyököket. Szintén erős antioxidáns a petrezselyemben bőségesen megtalálható C-vitamin, amely még inkább növeli a petrezselyem immunerősítő hatását, ráadásul enyhíti a megfázás és az influenza tüneteit.

Illatos vadrózsa

A csipkebogyó az illatos vadrózsa közkedvelt gyümölcse, nagy mennyiségben tartalmaz antioxidáns polifenolokat, karotinoidokat, alma-, nikotin- és citromsavat, szénhidrátokat, cinket, rezet, vasat, magnéziumot, rostokat, valamint folsavat, A-, B1-, B2-, P-, és K-vitaminokat. Szerteágazó jótékony hatásait kiemelkedően magas C-vitamin-tartalmának köszönheti, a csipkebogyóban ugyanis közel ötvenszer több C-vitamin található, mint a citrusfélékben. Kiváló általános immunerősítő, javítja az érfalak állapotát, segít megelőzni, illetve gyógyítani a szív- és érrendszeri megbetegedéseket.

„Egészségkoncentrátum” a cserépből

Az otthon is gond nélkül termeszthető búzafű egyike a leghatékonyabb természetes immunerősítőknek. Roppant gazdag A-, C-, és E-vitaminban, fokozza az anyagcserét, gyorsítja a toxinok kiürülését, ezáltal hatékonyan támogatja a szervezet természetes méregtelenítő folyamatait. Antibakteriális hatású, antioxidánsai akadályozzák a rákos sejtek szaporodását, megkötik a szabad gyököket, lassítják az öregedést. Mivel rendkívül magas a vastartalma, a vérszegénység és a (tavaszi) fáradtság legyőzésében tölt be fontos szerepet. Egészségünk szempontjából érdemes reggelente fél decilitert meginni a búzafű frissen préselt levéből.

Kapcsolódó Cikkek

Címkefelhő

Közösség

BLOG HÍRLEVÉL

phone

Egészségtippek közvetlenül az email fiókjába!