head

Miért együnk cseresznyét?

Cseresznye gyógyhatásai: ne csak az íze miatt együk
Petrás Gabriella Petrás Gabriella
Újságíró
Téma: Gyógynövények

Miért együnk cseresznyét?

A cseresznye vértisztításra, ízületi bántalmakra és fogyókúra idején is tökéletes választás. Ha nemcsak az ízét szeretnénk élvezni, hanem egészségvédő tulajdonságait is ki szeretnénk használni, érdemes közelebbről megismerkednünk ezzel a piros bogyós gyümölccsel!
 

Nyáron, amikor eleve könnyebb nassolnivalóra vágyunk, a cseresznye remek választás lehet. Ha a cseresznyével csillapítjuk édesség utáni vágyunkat, a vonalainkon sem fog nyomot hagyni, miközben számos egészségvédő tulajdonsággal is rendelkezik.

Erősíti az immunrendszert

A cseresznye nemcsak finom, de az immunrendszerünket is erősíti. Bőségesen tartalmaz B- és C-vitamint, cinket, foszfort, kalciumot, káliumot, magnéziumot és vasat. Erősítsük szervezetünk védelmi vonalát ezzel a piros bogyós gyümölccsel, és a kellemetlen nyári megfázásoknak is könnyebben ellenállhatunk!

Energiával tölt fel

Ha szervezetünk sav-bázis egyensúlya felborult, fáradtnak és kimerültnek érezzük magunkat, a cseresznyével felturbózhatjuk energiaszintünket. Ez a gyümölcs nemcsak remek vitaminforrás, de ideális étel akkor is, ha energia utánpótlásra van szükségünk.

Lúgosít

A cseresznye remek természetes lúgosító, ezért ha szervezetünk elsavasodott, hívjuk segítségül a cseresznyét! Az ízületi bántalmak okozta fájdalmak enyhítésére is fogyaszthatunk cseresznyét, ugyanis a népgyógyászatban a cseresznye régóta ismert fájdalomcsillapító hatásáról.

Tisztít

Méregtelenítés, tisztítókúra idején is jó szolgálatot tehet a cseresznye. Ez a gyümölcs tökéletes vértisztító, rugalmassá teszi az érfalakat, fogyasztása pedig hozzájárul az egészséges érrendszerhez.

Serkenti az emésztést

Mivel a cseresznye természetes béltisztító, valamint vízhajtóként funkcionál, ezért méregtelenítés idején is a segítségünkre lehet. Kiűzi a káros méreganyagokat szervezetünkből, ha rendszeresen fogyasztunk cseresznyét, az emésztési problémák kialakulásának is kisebb lehet az esélye.

 

Kapcsolódó Cikkek

Közösség

BLOG HÍRLEVÉL

phone

Egészségtippek közvetlenül az email fiókjába!