head

Immunerősítés természetesen

Immunerősítés természetesen
’Dr Márkus Barbara ’Dr Márkus Barbara
természetgyógyász, lélekterapeuta
Téma: Egészség

Immunrendszerünk egészségünk záloga, amikor meggyengül szinte azonnal megbetegszünk. Télen még gyorsabban megérezzük, ha szervezetünk védőpajzsa nem működik megfelelően, a nátha és a megfázás is arra utal, hogy eljött az ideje az immunerősítésnek. Szerencsére nem kell rögtön orvosságokhoz nyúlni: számos gyógynövény rendelkezik immunerősítő hatással.

Ginzeng (ginszeng)

A ginszenggyökér a benne található ginzenozidoknak köszönhetően az egyik legkiválóbb természetes stresszoldó, valamint depresszióellenes szer. Legalább ennyire fontos immunrendszer erősítő hatása, ugyanis összetevői fokozzák az immunsejtek termelődését, elősegítik a méregtelenítést, valamint javítják az ásványi anyagok és a vitaminok hasznosulását. Jótékony hatásait teaként vagy fűszernek használva egyaránt kifejti.

Gyömbér

Különleges íz, gyógyító tulajdonságok: a gyömbér jótékony tulajdonságait már az ókorban is ismerték. Akkor a leghatékonyabb, ha nyersen főzünk belőle teát, esetleg – az íze miatt – citromot is adunk hozzá. Nagyszerű immunerősítő és méregtelenítő, csökkenti a gyulladásokat és a ginszenggyökérhez hasonlóan a hangulatunkat is javítja. A forró gyömbéres tea enyhíti a köhögést és a torokfájást, megszünteti az orrdugulást, segítségével gyorsabban kilábalunk a megfázásból. Reszelve vagy szárított fűszerőrleményként fogyasztva is hatásos.

Árpafű

Igyunk minden reggel egy deci frissen préselt vagy bio árpafű porból készített italt, és máris sokat tettünk egészségünk megőrzése érdekében. Az árpafű ugyanis antioxidáns összetevőinek köszönhetően támogatja az immunrendszer működését, valamint megköti a betegségeket okozó szabad gyököket. Télen különösen jó szolgálatot tesz a búzafű antibakteriális, gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatása. És ha mindez nem lenne elég, a búzafű remek méregtelenítő, rostjai a bélrendszerből is eltávolítják a káros lerakódásokat.

Fokhagyma

Nem véletlenül ajánlja a népi gyógyászat a téli betegségek ellen a fokhagymát, hiszen nagyanyáink is tisztában voltak erős antibakteriális, vírusölő, gombaellenes és immunerősítő hatásaival. Figyelem! Jótékony tulajdonságait akkor tudjuk tökéletesen kihasználni, ha nyersen és darabolva – nem passzírozva – fogyasztjuk. Próbáljuk ki a mézes fokhagymát, nem csupán különleges ízű, hanem igazi vitaminbomba, ráadásul a mézben elrakott fokhagyma elveszíti erős, és sokak számára kellemetlen illatát.

Kapcsolódó Cikkek

Közösség

BLOG HÍRLEVÉL

phone

Egészségtippek közvetlenül az email fiókjába!