Már Homérosz Iliász és Odüsszeiájában is találkozhatunk a szőlővel, amely szinte minden európai nép történelmét végigkíséri. Lássuk, miért olyan népszerű a szőlő!
Édes íze már önmagában is elegendő lenne a szőlő népszerűségéhez, azonban a szervezetünkre gyakorolt hatásai miatt is méltó helyet foglalhat el az egészséges őszi gyümölcsök dobogóján.
A szőlő kiváló emésztésjavító, így székrekedés esetén hatékony és természetes megoldás lehet az anyagcsere javítására. A szőlő kiváló méregtelenítő, segíti a lerakódott méreganyagok kiürülését, és az aranyérrel küzdők számára is remek gyógyír lehet.
Ez a finom gyümölcs kiváló gyulladáscsökkentő, így a különböző gyulladásos, az elsavasodott szervezet okozta megbetegedésekre, ízületi gyulladásokra is jó hatással van.
A szőlő tisztítja a vért, erősíti az érfalakat, jó hatással van a visszerekre, segít megelőzni az érelmeszesedést. Jó tudni, hogy ha szőlőt fogyasztunk, vérképünk is javulni fog.
A magas tápanyagértékkel rendelkező szőlő értékes szőlőcukrot tartalmaz, amit szervezetünk közvetlenül is hasznosítani tud. A szőlő gazdag szelénben, káliumban antioxidánsokban. Ha kúraszerűen fogyasztjuk, a legyengült szervezet hamarabb erőre kaphat, és a különböző allergiás tünetekre is jótékonyan hat.
A szőlő az egyik legfinomabb és leghatékonyabb lúgosító gyümölcs. Segít helyreállítani a sav-bázis egyensúlyt, és támogatja a szervezet természetes lúgosító folyamatait, ezért lúgosító kúra idején kifejezetten ajánlott a fogyasztása.
A szőlőmag kivonatából készült szőlőmagolaj hozzájárul az idegrendszer és az agy védelméhez, így stresszesebb időszakban különösen ajánlott a fogyasztása. Emellett a szőlőmagolaj bőrvédő, bőrmegújító és fiatalító hatásáról is ismert kozmetikai alapanyag.