A kesernyés ízű rebarbara kiváló természetes tisztító, jót tesz a májnak, és segít a méregtelenítésben. A rebarbara Tibetben évezredek óta ismert gyógynövény és étel is egyben. Lássuk, mi mindenre jó a rebarbara!
Az alacsony kalóriatartalmú (16 kcal) és magas rosttartalmú rebarbara a diéta idején kiváló csemege: hamar eltelít és zsírégető hatásának köszönhetően a fogyókúránkat is hatékonyabbá teszi.
A rebarbara kiváló természetes vizelethajtó és béltisztító, valamint segít szabályozni a bélműködést. Elősegíti az emésztést, enyhe hashajtó hatása miatt fogyasztásával a székrekedés esélye is csökkenhet.
Összehúzó, fájdalomcsillapító hatása miatt, alkoholos kivonata a fogínygyulladást és szájnyálkahártya gyulladást is hatékonyan csillapíthatja, a növényből készített pép pedig az aranyér gyógyírja lehet.
A rebarbara hatékonyan segíthet lúgosító, tisztító kúra idején. Kifejezetten májkímélő étel, segít megtisztítani a májat és kipucolja a méreganyagokat, toxinokat a bélrendszerünkből, miközben enyhén lúgosít. Fogyasztása azonban csak mértékkel ajánlott, ugyanis nagy mennyiségben gyomor- és bélproblémákat okozhat az arra érzékenyeknél, vesekő esetén pedig egy az egyben hanyagoljuk.
A rebarbara bőségesen tartalmaz A-, B1-, B2- és C-vitamint, az ásványi anyagok közül foszfort, kalciumot, káliumot, magnéziumot, szelént és vasat.
Tipp: a legjobb, ha az épp megszíneződött hajtásokat fogyasztjuk, pontosabban a növény levélnyeleit, ugyanis ezek oxálsav tartalma a legalacsonyabb, amit tovább csökkenthetünk, ha főzéskor az első forrás után leöntjük a vizet, majd friss vízzel pótoljuk. Némi nyírfacukorral, steviával édesítsük, kompótnak, lekvárnak, levesnek, ivólének és salátának is tökéletes.