Az ókori görögöknél a gazdagság és a jószerencse jelképe volt a kapor, de a rómaiak is nagy becsben tartották: a gladiátorok és harcosok a küzdelmek előtt kaporolajjal kenték be a testüket. A jellegzetes aromájú kapor nem csak a konyhában hasznosítható, de gyógynövényként is jó hasznát vehetjük!
A kapor hatékonyan könnyíti az emésztést, így ha nehezebben emészthető étel került az ebédlőasztalra, kínáljuk azt kapros salátával, és szervezetünk könnyebben megbirkózik a rá váró feladattal. Készíthetünk kapor teát is, ha puffadás kínoz bennünket, ugyanis a kapor hatékonyan csillapítja a gyomorfájást és megszűnteti a nem kívánt bélgázokat.
A kapor görcsoldó hatását évezredek óta ismerik, de nem csak az emésztési problémákból eredő görcsökön segíthet: a piros betűs napokon, a menstruáció időszakában jelentkező fájdalmakra is remek megoldás lehet a kapor.
A szoptatós kismamáknak tejserkentésre is ajánlott a kapor. Egy idő után az anyatej íze megváltozhat tőle, hiszen a kapor illóolaja beépül az anyatejbe, ami a hasfájós babáknak is gyógyírt jelenthet.
A bázikus konyha egyik alapvető résztvevője, fűszer a kapor, ugyanis lúgosító tulajdonsága révén segít az elsavasodott szervezet ideális sav-bázis egyensúlyának helyreállításában.
Számtalan gyógyhatása mellett a kapor viszonylag nagy mennyiségben tartalmaz C-vitamint, A -, B- és E- vitamint, valamint ásványi anyagokat, mint például cinket, káliumot és magnéziumot.