head

Mustár: a pikáns csodaszer

Mustár: a pikáns csodaszer
’Dr Márkus Barbara ’Dr Márkus Barbara
természetgyógyász, lélekterapeuta
Téma: Emésztés

Védi a szívet, gyógyítja a légúti megbetegedéseket, remek megoldás ízületi bántalmakra! Ez a mustár!

Vírusölő

Gyulladáscsökkentő és gátolja a vírusok terjedését, így a légúti és a húgyúti fertőzéseknél igen hatásosan alkalmazható. Baktériumölő tulajdonságának köszönhetően a mustármagos lábfürdő segít megszabadulni a lábgombától is.

Szívvédő

Serkenti a vérkeringést, tisztítja a vért így a keringési zavarok remek gyógyírja lehet. A mustármag megakadályozza, hogy az érrendszerben és a szívben lerakódások alakuljanak ki, így bátran fogyasszuk akár az egész mustármagos, akár az őrölt magokat tartalmazó klasszikus mustárt!

Emésztésserkentő

Amellett, hogy a mustár meghozza az étvágyat, egyben emésztésserkentő hatással is rendelkezik. Így, ha nehezebb ételek mellé mustárt fogyasztunk, megkönnyítjük a bélrendszerünk dolgát és csökkentjük a bélproblémák, a puffadás, valamint a székrekedés esélyét is. Mivel serkenti a salakanyagok távozását, fertőtleníti a bélrendszert, remek kiegészítője lehet egy méregtelenítő kúrának.

Ízületi bántalmakra

A mustármagból borogatást is készíthetünk, ugyanis vérbőséget okoz, így a szervezetünk elsavasodása miatt kialakult ízületi gyulladások, és a hátfájás tüneteit is enyhíthetjük: forraljunk fel 1 dl vizet, és 1 teáskanálnyi összezúzott mustármagot 5 percig hagyjunk állni benne. Ezután áztassuk be a borogatásra szánt ruhadarabot és tegyük a sajgó felületre! A borogatás előtt vazelinnel kenjük be a bőrt az irritáció elkerülése végett!

Fehérjeforrás

Talán a mustármagról nem a magas fehérjetartalom jut először az eszünkbe, de meglepő módon több fehérjét tartalmaz, mint a tej, vagy a joghurt. Salátákra öntet helyett, vagy öntet alapanyagaként is szolgálhat, így ha mellőzzük a húst, akkor sem kell lemondanunk a fehérjeforrásról.

Kapcsolódó Cikkek

Közösség

BLOG HÍRLEVÉL

phone

Egészségtippek közvetlenül az email fiókjába!