head

Fehérmályva: a kíméletes méregtelenítő és béltisztító

A fehérmályva méregtelenítésre és béltisztításra is jó
Bahidszky Suren Bahidszky Suren
Újságíró
Téma: Emésztés

A fehérmályva gyógyhatása rendkívül széleskörű, teáját leggyakrabban a megfázás és az influenza tüneteinek kezelésére használják, ez a gyógynövény azonban hatékony segítője az emésztőrendszernek is. Tudjon meg többet fehérmályváról!

Pektintartalmának köszönhetően a fehérmályva (Althaea officinalis) fogyasztása hozzájárul a széklet távozásához, kiváló kiegészítője lehet a méregtelenítésnek, valamint a béltisztításnak. Értékes poliszacharidjai révén síkosítja a belek falát, és egyfajta védőréteget képez rajtuk. Ezzel csillapítja a gyulladásos megbetegedések okozta kínzó tüneteket, de a gyomorfekély, az irritábilis bél szindróma (IBS), a fekélyes vastagbélgyulladás (colitis ulcerosa), valamint a Crohn-betegség kezeléséhez, továbbá a panaszok enyhítéséhez. A benne található nyálkák lágyítják, nyugtatják és óvják a nyálkahártyát. A fehérmályvát sikerrel alkalmazhatjuk bélhurut, kólika, hasmenés és székrekedés ellen.

Intsünk búcsút a gyulladásoknak!

Mivel a fehérmályva bővelkedik gyulladásgátló flavonoidokban, ezért hathatós ellenszere a húgyutakban fellépő gyulladásoknak: enyhíti a felfázást és a hólyaggyulladást, valamint a vesekövek miatt fellépő irritációkat. Gyorsítja a légúti megbetegedések gyógyulását, feloldja a hurutot és gyorsan megszabadít a száraz köhögéstől. Emellett fertőtleníti a szájüreg nyálkahártyáját, enyhíti az ínygyulladást, de használható torokgyulladás leküzdésére is. Hogy miért? A növény levelében és gyökerében található poliszacharidok antibakteriális hatásuknak köszönhetően elpusztítják a kórokozókat.

Külsőleg is használhatjuk

Külsőleg alkalmazva segít elmulasztani a bőrgyulladásokat, horzsolásokat, fekélyeket és az izomfájdalmakat. Rovarcsípésre is nyugodtan használhatjuk, sőt, az apróbb sebek és égési sérülések ugyszintén kezelhetők a fehérmályvából készített borogatással.

Így készítsünk belőle teát:

Egy bögrébe rakjunk 1 teáskanálnyi fehérmályva gyökeret és öntsük fel langyos vízzel. Hagyjuk állni 3-4 órán, vagy egy éjszakán keresztül, majd szűrjük le. Hagyományos teát is főzhetünk belőle, ebben az esetben negyed órán át áztassuk forró vízben.

 

 

Kapcsolódó Cikkek

Közösség

BLOG HÍRLEVÉL

phone

Egészségtippek közvetlenül az email fiókjába!