Fáradtságra, méregtelenítésre, vitamin utánpótlása: a cukorborsó nemcsak finom, de értékes zöldség is egyben. Lássuk, miért jó, ha cukorborsót fogyasztunk!
A cukorborsó már Egyiptomban ismert volt és igen gyorsan haszonnövényként kezdték el termeszteni, de az ókori görögök és a rómaiak számára sem volt ismeretlen. Később, Európában először a teheneknek adták takarmányként, hogy a tej minél édesebb legyen, majd XIV. Lajos idejében kezdtek el kísérletezni vele az udvari szakácsok. Lássuk, azon kívül, hogy nagyon finom, mi mindenre jó a cukorborsó!
A cukorborsó magas tápértékkel és fehérjetartalommal bír, nagy arányban tartalmaz B-vitamint, C-vitamint, valamint vas, cink, foszfor, magnézium és a kálium tartalma sem elhanyagolható.
A cukorborsó remek természetes megoldás lehet a rendetlenkedő vérnyomás normalizálásában, és ez az apró finomság az érrendszeri megbetegedésekre is jótékonyan hathat.
A cukorborsónak az arra érzékenyeknél puffasztó hatása lehet, azonban jó tudni, hogy méregtelenítő kúra idején jó szolgálatot tehet: segít kipucolni a bélfalakon lerakódott salakanyagokat és emésztésserkentő hatású.
Mivel a cukorborsó fogyasztása serkenti az energiát termelő sejtek működését, ezek az apró zöld bogyók kiváló természetes megoldást nyújtanak a fáradtság elűzésére, és energiával töltik fel a szervezetünket.
A cukorborsó rendkívül sokféle módon felhasználható és a hüvelye is fogyasztható. Természetesen a legjobb az, ha nyersen falatozzuk az édes zöld szemeket - ez esetben remekül kiváltja a nassolást -, de levest, köretet és salátát is készíthetünk belőle, felhasználásának csak a fantáziánk szab határt.