A bőrgyulladás esetén jelentkező különféle tünetek sokrétű kivizsgálást és egyénre szabott terápiát igényelnek, ezért fontos, hogy mielőtt szakemberhez fordulunk, ne kezdjünk bele otthon öngyógyításba.
Az internet segítségével felállított diagnózis a legtöbb esetben helytelen, és a későbbi kezelést is megnehezíti. Persze nagyon jól tesszük, ha odafigyelünk a bőrünk jelzéseire, mert a bagatellnek tűnő bőrgyulladások hátterében akár komoly betegségek is állhatnak, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolnunk. Vegyük sorra, hogy melyek a leggyakoribbnak számító bőrgyulladások!
A sok embert megfertőző Herpes simplex vírusnak két típusa létezik. Az orron, szájon, a száj belsejében, sőt néha az arcon megjelenő, folyadékkal telt hólyagok, idővel pörkösödő láttán Herpes simplex vírus okozta HSV-1 fertőzésre kell gondolnunk, ami nyállal terjed. A Herpes simplex vírusnak létezik egy kettes típusa is, az úgynevezett HSV-2, ami szexuális úton fertőzésa nemi szerveken, valamint a végbélnyílás környékén okoz hólyagokat vagy tályogot. A világszerte 500 millió embert megfertőző vírus azért is veszélyes, mert várandós nők esetében a fejlődő magzatot is megbetegítheti.
A Herpes simplex vírusra jellemző a hordozás, ami azt jelenti, hogyaki egyszer megfertőződött, annak a szervezetében a kórokozó élete végéig megmarad, és időnként, főként az immunrendszer legyengülése miatt fellángol. Általában a gyermekkorban megszerezett bárányhimlővel a herpesz vírus már bekerül a szervezetbe. Ez a herpes zoster. Másodszori, vagy többedszeri lefolyása övsömör formájában történik. A fertőzések ellen vírusellenes, más néven antivirális készítményekkel lépnek fel, sajnos a beteget véglegesen tünetmentesítő gyógymód egyelőre nem létezik. Ugyan régóta folynak már olyan kutatások, amelyeknek fő célpontja a hatásos oltás kifejlesztése a fertőzésmegelőzésére, ám ezek napjainkig nem vezettek látványos eredményhez.
Akadnak olyan bőrgyulladások, amelyek ugyan látványos tünetekkel járnak, ám a hátterükben semmilyen kórokozó nem mutatható ki. Ilyen például a csalánkiütés, amit égő, viszkető érzés kísér, hólyagokkal is járhat, és sokszor olyan allergiás reakció, amit bizonyos gyógyszerek, vegyszerek, illetve ételek okozhatnak. A testen bárhol megjelenhet, és az allergiát kiváltó tényező kiiktatása után néhány nap leforgása alatt belül megszűnnek a tünetei. Antihisztamin-készítmények segíthetnek.
A sokakat érintő ekcéma ugyancsak nem fertőző bőrbetegség. A bőr gyulladt, vörös, száraz és viszkető, stressz, irritáló vegyi anyagok, allergének is kiválthatják. Felnőtteknél gyakori a könyöknél és a kezeken megjelenő ekcéma.Kezelése kortizon tartalmúgyógyszerekkel és fototerápiával történik.
A rozácea szintén nem fertőző bőrgyulladás, orr, az orcák, az áll és a homlok vöröses elváltozását okozza, kezdetben csak enyhe bőrpír jelentkezik, de a vörösesség egy idő utánfokozottabb lesz, ráadásul kelések és gennyes képződmények alakulhatnak ki. Tüneti kezelése érerősítő és gyulladáscsökkentő gyógyszerekkel, illetve krémekkel történik, de szükségessé válhat sebészeti beavatkozás is, az erek eltávolítása illetve az orr korrekciójának érdekében. A máj tehermenetítésével gyakran pozitív előrelépéseket érhetünk el, mivel egy allergia megjelenése mindig azt mutatja, hogy a szervezet megtelt toxinokkal és az immunrendszer már nem tudja ellátni megfelelően a tevékenységét.
A különféle gombák okozta fertőzésekbőrgyulladással, hámlással, vörösséggel, nedvedző hólyagokkal, olykor csillapíthatatlan viszketéssel járnak, és a testen szinte bárhol megjelenhetnek. Érintett lehet a hajas fejbőr, a körmök, a nemi szervek, a lágyékhajlatok, sőt még a száj és a nyelőcső is. Utóbbi gombás fertőzése a szájpenész, melyet a Candida albicans okoz. Ez a kórokozó felelős a hüvely gombás megbetegedéséért, a csecsemőknél jelentkező pelenka kiütésért is. Elszaporodását elősegítik a magas cukortartalmú ételek, az antibiotikumos kezelések, mivel ezek tönkreteszik a bélflórát, amelynek helyét a gombák foglalják el.
A legtöbb gombás fertőzés gombaellenes krémekkel vagy ecsetelőkkel, orálisan szedhető készítményekkel kezelhető, de a Candida albicans esetében érdemes Candida-diétát tartani, melynek során nem szabad cukrot, mézet, ecetes dolgokat, mustárt, aszalt gyümölcsöket, tejtermékeket fogyasztani. A „rossz” gombákat gyakran tudjuk semlegesíteni „jó” gombákkal, például Ganoderma, Reisi, Agaricus blasei, Cordyceps, stb. Érdemes szájon át, belsőleg, vagy bőrön is alkalmazni. Mindig eredményhez vezet a szervezet lúgosítás is.
Eredményes, végleges ROSACEA és hajhullás gyógyítás!
Mikroszkópos arc- és fejbőrvizsgálat.
Szeretettel várom a Kedves Jelentkezőket, akik régóta küszködnek hajhullással, szempilla, vagy szemöldökhullással, és/vagy erős korpával, fejbőrproblémákkal. Bio eljárással, természetes módon segítséget nyújtunk zsíros és rozáceás arcbőr tüneteinek megszüntetésében is. Az elmúlt egy évben számos páciensem gyógyult ki a fenti tünetekből. Az orvostudomány mai állása szerint nem találja okát és végleges gyógymódját a rosacea előfordulásának. Módszereink végleges megoldást jelentenek. Az alábbi képek egyikén rosaceás arcbőrt láthatunk. A steridos krémek átmeneti tüneti csökkenést nyújtanak és hormontartalmuk erősen károsítja szervezetünk hormon-egyensúlyát. Segítünk kiváltani a steroidos kezelést és biztosítjuk a teljes gyógyulást! Az arcbőr gyógyulásával és szép, egészséges hajjal újra teljes, önbizalommal teli emberként léphet utcára.
Bejelentkezés: 'Dr Márkus Barbara 0036 20 53 99 221 rendelő: Sopron, Frankenburg u. 2/a.
Forrás: